Sähköperämoottori
Sähköperömoottori vuorokausihintaan mökkilomalle.

ILO107 -mökki sijaitsee Koitajoen varrella. Omaan rantaan on matkaa noin 50 metriä. Mökissä on makuuhuoneessa parisänky (joka koostuu kahdesta erillisestä sängystä ja saa erotettua), tuvassa on vuodesohva ja pukuhuoneessa levitettävä sänky - petipaikkoja kaikkiaan kuudelle. Mökissä on tupa, keittiö, makuuhuone, puusauna, pukuhuone, terassi sekä ulko-wc. Mökin ranta on hiekkapohjainen ja hitaasti syvenevä, ihanteellinen lapsille. Käytössä on soutuvene. Tämä sopii sinulle, joka haluat rauhoittua, keskittyä perusasioihin ja luontoon, et kaipaa täyssähkövarustelua lomasi ajakasi, mutta pidät kodikkuudesta sekä ekologisesta energian käytöstä. Mökki on valmistunut vuonna 2003 ja se on uudistettu kevään 2018 aikana.
Mökin sijainti mahdollistaa hiljaisuudesta nauttimisen lisäksi monia luontoaktiviteetteja, johon vieressä oleva Kesonsuon linturunsaus tuo oman mausteensa. Mökki on noin puolessa väissä Koitajokea ja tarjoaa kätevästi mökkimajoituksen Koitajokea omatoimisesti meloville - yleensä toinen yö Petkeljärveltä tai Möhköstä lähteville.Luontoharrastajan keväisestä vierailusta toukokuussa 2019 voit lukea Tervastulia-blogista.
Lisäksi voit varauksen yhteydessä ostaa loppusiivuoksen, jos et halua tehdä sitä itse. Voit myös vuokrata liinavaatteet ja pyyhkeen,
Muuta:
| Vk | Ma | Ti | Ke | To | Pe | La | Su |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 27 | 29 | 30 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
| 28 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
| 29 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
| 30 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
| 31 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 1 | 2 |